שלום וסוואדיקה

קוראים לי עדי ואני מכורה לאוכל תאי. למזלי אני גם גרה בתאילנד, אז יש לי אספקה שוטפת. כאן וכאן אתם יכולים לקרוא עוד קצת עלי, על  ספרי "סאנוק" ועל הספר הטבעוני שלי.

נובמבר 30 2023

כתבות ניוזלטר מס' 11, נובמבר 2023

מדור: כתבות

שלום ואהבה לכולכם. בניוזלטר שמסכם את חודש נובמבר תמצאו 4 מתכונים חדשים, היכרות עם יוטיובר מלזי שכותש שפים סלבריטיז מערביים על הטעויות שלהם בבישול אוכל אסיאתי, דיווח מסצינת הקפה של צ’יאנג מאי וטראט ואפילו קצת חדשות טובות מישראל. אפשר ומומלץ להירשם לניוזלטר ולקבל אותו במייל. מתכוני החודש בסאנוק אורז-חביתה וקארי אדום עם שרימפס לפני כמה ...המשך»

2 תגובות

נובמבר 30 2023

כתבות ניוזלטר טבעוני מס' 11, נובמבר 2023

מדור: כתבות

בניוזלטר הטבעוני לסיכום נובמבר תמצאו שני מתכונים טבעוניים ואחד צמחוני, דיווח מסצינת הקפה בצ’יאנג מאי ובטראט, חידושים בתחום חומרי הגלם בישראל והצעה לביקור במנזר קצת אחר, שיש לו מרכז אוכל טבעוני-אורגני בבנגקוק. אפשר ומומלץ להירשם לניוזלטר ולקבל אותו במייל. משהו טוב קרה בישראל בשנה האחרונה קרה משהו מצוין בישראל: סוף סוף אפשר להשיג בה עלי ...המשך»

עדיין אין תגובות

נובמבר 30 2023

מתכונים אורז-חביתה עם קארי אדום ושרימפס

מדור: מתכונים

קָאוֹ קָאי קוֹן קֻונְג הוא מאכל בהשפעה יפנית/קוריאנית שנעשה אופנתי בזמן האחרון ואפשר לראות גרסאות שלו בלא מעט מסעדות. בעיקרון זאת ערימת אורז, שמעליה חביתה דקה עם מעט שמנת לבישול, שמטוגנת רק מצד אחד, כך שפניה עדיין רכים. לפעמים מוסיפים לחביתה עוד מרכיבים, כמו בצל ירוק או שרימפס. ...המשך»

עדיין אין תגובות

נובמבר 30 2023

מתכונים אורז-חביתה עם קארי אדום וטופו

מדור: מתכונים

גרסה מעודנת ומתוחכמת של האורז-חביתה התאי הרגיל. להבדיל ממנו, החביתה מכילה מעט חלב מרוכז והיא מטוגנת רק מצד אחד, כך שפניה עדיין רכים וקרמיים. אפשר להכין גרסה פשוטה של המתכון: לטגן את הטופו לחוד ולהוסיף אותו לביצה הטרופה לטיגון נוסף ביחד (כדאי להוסיף בצל ירוק), ואפשר להכין גרסה מהודרת יותר, עם קארי אדום. הנה הגרסה ...המשך»

עדיין אין תגובות

נובמבר 30 2023

טבעוני שמן-צ'ילי

שמן הצ'ילי הגיע לתאילנד מסין, אבל לא הפך לחלק אינטגרלי מהמטבח התאי. על השולחן במסעדות של מרקי אטריות בתאילנד אפשר למצוא צ'ילי יבש מטוגן בזריזות במעט מאוד שמן, ובמטבחים יש משחת צ'ילי קלויה שלעתים קרובות מוסיפים את השמן שלה למנות שונות (כמו מרק טום יאם), אבל הטכניקה להכנת שמן צ'ילי סיני היא אחרת לגמרי. למרבה ...המשך»

עדיין אין תגובות

נובמבר 30 2023

טבעוני בוטנים/קשיו עם צ'ילי, מלח וקפיר ליים

בתאילנד החטיף הזה נחשב לליווי מושלם לשתייה חריפה, אבל הוא טעים מאוד גם אם אלכוהול הוא לא כוס התה שלכם. מקובל לטגן את הבוטנים/קשיו, אבל אם הרעיון בלתי נסבל בעיניכם אפשר גם לקלות אותם, ולטגן רק את עלי הקפיר ליים הצ'ילי. ...המשך»

עדיין אין תגובות

אוקטובר 30 2023

טבעוני ניוזלטר טבעוני מס' 10, אוקטובר 2023

שלום וברוכים הבאים לניוזלטר הטבעוני של אוקטובר. ...המשך»

עדיין אין תגובות

אוקטובר 30 2023

כתבות ניוזלטר מס' 10, אוקטובר 2023

מדור: כתבות

שלום וברוכים הבאים לניוזלטר שמסכם את חודש אוקטובר. ...המשך»

עדיין אין תגובות

ספטמבר 29 2023

כתבות ניוזלטר מס' 9, ספטמבר 2023

מדור: כתבות

שלום לכולם. בניוזלטר שמסכם את ספטמבר תמצאו התחשבות לא שגרתית בשומרים על משקלם עם מתכוני חצילים מוקפצים וקציצות דגים אפויות, חפירה קצרה על סוג של מקרל שמכינים באיזור מגוריי שבדרום מזרח תאילנד, מתכון לקימצ'י אננס, טריק נחמד לתיבול בטעם פטריות ועוד. אפשר ומומלץ להירשם לניוזלטר ולקבל אותו במייל. ...המשך»

עדיין אין תגובות

ספטמבר 29 2023

טבעוני ניוזלטר טבעוני מס' 9, ספטמבר 2023

שלום לקוראי הניוזלטר. החודש תמצאו כאן שני מתכונים של חצילים מוקפצים, טריק נחמד לתיבול בטעם פטריות, היכרות עם השף דני בואן, שהוציא לאחרונה ספר טבעוני של פיוז'ן אמריקאי עם השפעה סינית וקוריאנית, הודעה רשמית על תאריכי הפסטיבל הטבעוני השנתי של תאילנד ועוד. אפשר ומומלץ להירשם לניוזלטר ולקבל אותו במייל. ...המשך»

עדיין אין תגובות

1 2 3 47