מרץ 14 2009

מונחים גויאבה

מדור: מונחים

בניגוד למנגו בשל ופאפאיה בשלה, בתאילנד לא אוכלים בכלל גויאבות (Farang) בשלות. אולי זה מסריח בעיניהם כמו שדוריאן מסריח בעינינו, ואולי הם סתם ניסו וראו שהרבה יותר טעים לאכול אותן במצב בוסר. הגויאבות התאיות הן ענקיות וקשות כמו חבושים, ויש להן רמת עפיצות דומה (תחושה של יובש בחניכיים). ...המשך»

5 תגובות

מרץ 14 2009

מונחים אננס

מדור: מונחים

ב-10 באט אתם יכולים לקנות חצי אננס (בתאית: Saparot) חתוך ומוכן לאכילה. אל תתפתו לאכול הרבה ממנו, בעיקר לא על בטן ריקה או אחרי ארוחה חריפה. המתיקות מסתירה מאחוריה חומציות גבוהה שעלולה לשרוף לכם את החיך ולעורר צרבות. ...המשך»

עדיין אין תגובות

מרץ 11 2009

מונחים אורז

מדור: מונחים

שלושה סוגים עיקריים של אורז מככבים בארוחות התאיות: אורז מבושל במים, אורז דביק ואורז מטוגן. סוג רביעי, הרבה פחות נפוץ, הוא אורז מבושל בחלב קוקוס. התאים לא מוסיפים מלח לאורז – לא לפני ולא אחרי הבישול, ולכך יש השפעה ישירה על שאר המתכונים באתר, שכמויות התיבול שלהם מותאמות לאורז ניטרלי לגמרי. ...המשך»

2 תגובות

פברואר 25 2009

מתכונים מרק אורז עם כדורי בשר

מדור: מתכונים

Khao tom moo ...המשך»

2 תגובות

פברואר 25 2009

כתבות מרקי אורז

מדור: כתבות

שני סוגים של מרק אורז שולטים בתאילנד, ואת שניהם מקובל לאכול בבוקר וללא תוספות – הם ממלאים מספיק גם ככה. הסוג הראשון נקרא קאו טום (Kao tom. קאו = אורז. טום = מורתח) והשני נקרא ג'וק (Jok). לעתים קרובות משתמשים לצורך ההכנה בשאריות האורז המבושל מאתמול, מה שהופך את המרקים האלה למאכלים חסכוניים, שעונים על ...המשך»

עדיין אין תגובות

1 38 39 40