מרץ 25 2009

מונחים חזיר אדום

מדור: מונחים

חזיר אדום (Moo daeng) הוא המקבילה התאית לפסטרמה רומנית טובה וטרייה. המתכון הגיע לתאילנד מסין (שם הוא מכונה Char siu) והוא מוגש בכל פינה במדינה (חוץ מאשר אצל המוסלמים) – במסעדות שזו ההתמחות שלהן, בדוכני מרק וכמרכיב בשרי במנות רבות (עם אטריות, כמילוי לכופתאות סיניות ועוד). ...המשך»

עדיין אין תגובות

מרץ 25 2009

מתכונים עוף מוקפץ עם ג'ינג'ר ופטריות

מדור: מתכונים

Gai pat king ...המשך»

עדיין אין תגובות

מרץ 25 2009

כתבות טבעוניות כמה אותנטי כדאי להיות?

כל טבח תאי שבישלתי איתו הדגיש בפני עד כמה חשוב לתבל לפי הטעם האישי. עם זאת, נסו פעם להגיש לתאי סלט ירקות ישראלי ותשמעו משהו שנשמע כמו יריקה (bprîeow), שהוא המלה התאית ל"חמוץ". ...המשך»

עדיין אין תגובות

מרץ 20 2009

מתכונים טבעוניים שום כבוש

Kratiem dong ...המשך»

2 תגובות

מרץ 20 2009

מונחים טבעוניים שום

השום התאי המסורתי הוא קטנצ'יק. לא שאי אפשר להשיג כאן בקלות שום עם שיניים גדולות, אבל הקטן שווה יותר. בהתחלה עוד ניסיתי לקלף אותו בדרכים המוכרות לי, עד שצחקו עלי והבנתי שזה מאמץ מיותר לגמרי. ...המשך»

עדיין אין תגובות

מרץ 20 2009

מונחים טבעוניים קפיר ליים

עליו של הקפיר ליים (Kaffir lime), עץ עם פרי ירוק, מוזר ומיובל, הם מהמרכיבים המרגשים ביותר במטבח התאי, ואחד הכשלונות הגדולים של תעשיית העלים המיובשים. ...המשך»

8 תגובות

מרץ 19 2009

מונחים טבעוניים ג'ינג'ר

התאים משתמשים בכמה סוגים של שורשים ממשפחת הג'ינג'ר (למשל גלנגל וקרצ'אי). יש יותר מ-400 שורשים שונים במשפחה הזאת, ששמה בא ממלה בסנסקריט, sinabera, שפירושה "בצורת קרן". בני המשפחה הם צמחים זקופים עם פקעות קנה-שורש (rhizomes) שגדלות מתחת ומעל פני האדמה. רוב הג'ינג'ר שנמכר בישראל מיובא ולכן הוא עתיק למדי. ג'ינג'ר טרי אפשר להשיג בארץ בין ...המשך»

עדיין אין תגובות

מרץ 19 2009

מונחים טבעוניים גלנגל

גלנגל (Galangal), קרוב משפחה של הג'ינג'ר, הוא מתבליני הדגל של המטבח התאי ולמרבה הצער הוא מיובא לישראל רק בפורמטים מיובשים – פרוסות שורש או אבקה. בתאילנד הוא גדל בכל פינה ונחשב למאיץ של מערכת העיכול. ...המשך»

13 תגובות

מרץ 19 2009

כתבות הצילו, חריף!

מדור: כתבות

חלק גדול מהאוכל התאי הוא חריף ברמות שיגרמו למרוקאי להזיע ניטים. לנו כישראלים יש יתרון מסוים על אשכנזים מוחלטים (שבדים, נורווגים) כי כבר נחשפנו לסחוג גם אם אנחנו פולנים, אבל פגשתי מספיק אנשים שבאו עם כוונות טובות לטעום מהאוכל המקומי והידרדרו לאוכל מערבי נחות כי לא עמדו ברמות החריפות. ...המשך»

עדיין אין תגובות

מרץ 18 2009

מתכונים לחם מטוגן עם עוף/חזיר/שרימפס

מדור: מתכונים

Khanom pang na gai/moo/kung ...המשך»

עדיין אין תגובות

1 47 48 49 50 51