מרץ 14 2009

כתבות בישול בקר במטבח התאי

מדור: כתבות

בכל פעם שניסיתי לבשל אוכל תאי או סיני בישראל, מתכוני הבקר הביאו אותי לכדי תסכול עמוק. מעולם לא הבנתי איך אפשר לקבל בשר רך בבישול כה קצר. אפילו אם חותכים אותו לרצועות דקיקות, הוא נשאר קשה והברירה היחידה היא להשרות אותו במרינדה (וזה, במקרים רבים, אומר שינוי של המתכון) או לזרות עליו חומר מרכך. ...המשך»

עדיין אין תגובות

מרץ 14 2009

שאלות ותשובות איפה קונים שתילים של קפיר ליים?

ליאור כותב: ניסיתי לבשל אוכל תאי עם עלים מיובשים של קפיר ליים, ומה אני אגיד לך, זה לא היה אותו דבר. איפה אפשר להשיג עלים טריים? ...המשך»

9 תגובות

מרץ 14 2009

מונחים חלב קוקוס

מדור: מונחים

מיובא מתאילנד לישראל בקופסאות שימורים. קופסה סטנדרטית מכילה קצת יותר מ-2.5 כוסות (400 מ”ל). ...המשך»

8 תגובות

מרץ 14 2009

מונחים גויאבה

מדור: מונחים

בניגוד למנגו בשל ופאפאיה בשלה, בתאילנד לא אוכלים בכלל גויאבות (Farang) בשלות. אולי זה מסריח בעיניהם כמו שדוריאן מסריח בעינינו, ואולי הם סתם ניסו וראו שהרבה יותר טעים לאכול אותן במצב בוסר. הגויאבות התאיות הן ענקיות וקשות כמו חבושים, ויש להן רמת עפיצות דומה (תחושה של יובש בחניכיים). ...המשך»

5 תגובות

מרץ 14 2009

מונחים אננס

מדור: מונחים

ב-10 באט אתם יכולים לקנות חצי אננס (בתאית: Saparot) חתוך ומוכן לאכילה. אל תתפתו לאכול הרבה ממנו, בעיקר לא על בטן ריקה או אחרי ארוחה חריפה. המתיקות מסתירה מאחוריה חומציות גבוהה שעלולה לשרוף לכם את החיך ולעורר צרבות. ...המשך»

עדיין אין תגובות

מרץ 11 2009

מונחים אורז

מדור: מונחים

שלושה סוגים עיקריים של אורז מככבים בארוחות התאיות: אורז מבושל במים, אורז דביק ואורז מטוגן. סוג רביעי, הרבה פחות נפוץ, הוא אורז מבושל בחלב קוקוס. התאים לא מוסיפים מלח לאורז – לא לפני ולא אחרי הבישול, ולכך יש השפעה ישירה על שאר המתכונים באתר, שכמויות התיבול שלהם מותאמות לאורז ניטרלי לגמרי. ...המשך»

2 תגובות

פברואר 25 2009

מתכונים מרק אורז עם כדורי בשר

מדור: מתכונים

Khao tom ...המשך»

2 תגובות

פברואר 25 2009

כתבות מרקי אורז

מדור: כתבות

שני סוגים של מרק אורז שולטים בתאילנד, ואת שניהם מקובל לאכול בבוקר וללא תוספות – הם ממלאים מספיק גם ככה. הסוג הראשון נקרא קאו טום (Khao tom. קאו = אורז. טום = מבושל) והשני נקרא ג'וק (Jok). לעתים קרובות משתמשים לצורך ההכנה בשאריות האורז המבושל מאתמול, מה שהופך את המרקים האלה למאכלים חסכוניים, שעונים על ...המשך»

עדיין אין תגובות

1 49 50 51