יוני 30 2009

האם בטוח לאכול בדוכנים בתאילנד? שאלות ותשובות

נועה כותבת: אני ומשפחתי מתכוננים לנסוע לתאילנד הקיץ. שמענו דעות מנוגדות לגבי השאלה אם בטוח לאכול בדוכנים שברחובות ולשתות שייקים ומיצי פירות. אשמח לשמוע את דעתך.

אני קונה אוכל בשווקים, בדוכנים, בבתים פרטיים ובמסעדות ועדיין לא חטפתי קלקול קיבה, אבל זה לא אומר שזה לא יקרה למישהו אחר. באופן כללי, אם קונים בדוכנים שהם חלק משוק, הסיכוי לחטוף קלקול קיבה מצטמצם, כי מדובר מן הסתם בדוכן קבוע עם לקוחות קבועים מהאיזור. חלק מהמכרים התאים שלי קונים בדוכנים בשוק בלי הסתייגויות, אבל נזהרים יותר בדוכנים נודדים (אלה שמורכבים על אופנועים תלת-גלגליים).

אכלתי מהעוף הזה והבראתי ממחלות שלא ידעתי שיש לי

לתיירים אין הרבה דרכים לדעת אם דוכן מסוים (או אפילו שוק שלם) הוא קבוע או לא, למעט הפעלת קומון סנס: אם השוק מופיע במדריכי התיירות, אם המליצו לכם עליו במלון או בגסטהאוס שבו אתם שוהים, או אם עברתם לידו אתמול והוא היה באותו מקום. ככל שהאיזור שבו קונים יותר מתויר, כך יש סיכוי גדול יותר להיתקל ברמאים, כי המוכרים התרגלו ללקוחות חד פעמיים. גם ההיפך נכון: ככל שהאיזור מתויר פחות והלקוחות הם קבועים, כך הסיכוי לפגוש ברמאים (מכל הסוגים) קטן. צריך לזכור שהתחרות בשוק האוכל התאי היא עצומה, לכן מי שמוכר מזון מקולקל מגלה במהירות שאין לו לקוחות. בנוסף, התאים הם עם שעושה הרבה כבוד לאוכל, והגשת מזון מקולקל נחשבת לבושה גדולה.

כדאי, בכל מקרה, להפעיל שיקול דעת. אם יש הרבה זבובים או תעלות ביוב מסביב, אם המים בגיגית שבה שוטפים את הכלים נראים מלוכלכים, אם זה דוכן שייקים שהפירות בו נראים עייפים, אם המקום ריק מלקוחות בזמן שמקומות אחרים מסביב מלאים, אולי לא כדאי להסתכן. כמו בכל מקום אחר, לקוחות (מקומיים) שמחכים בתור הם סימן מצוין.

פוסטים קשורים

4 תגובות

4 תגובות לפוסט “האם בטוח לאכול בדוכנים בתאילנד?”

 1. נועה בתאריך 30 יונ 2009 בשעה 22:13

  לעדי- המון תודה!

 2. גילה בתאריך 27 אוק 2010 בשעה 15:52

  אח,איזה אוכל אלים שאני אכלתי בדוכנים בתאילנד.לא רק שלא חליתי אלא בריאותי השתפרה,במיוחד הנפשית.איזה מעדנים משמחיי חיך ולב.מתגעגעת לתאילנד היפה.

 3. רואי בתאריך 11 אוק 2015 בשעה 8:09

  ביקרתי בצפון,בדרום ובמרכז. הבשר הטחון{עוף,כבד,בקר} שהתאילנדים מכינים ממנו כדורים למינהם, או מקפיצים כבשר טחון, לא הגייני בכלל!!! הוא לא נשמר בקירור וחשוף לחרקים חום ,ולחות קיצוניים-במשך שעות ואין עם מי לדבר
  שלא לדבר שרוב דוכני המזון המצויים על הכבישים הראשיים, חוטפים עשן ופיח ברמות הזויות,תוסיפו לזה את החום והלחות=הרעלת קיבה מובטחת!!!
  קחו בחשבון שלתאילנדים קיבות מברזל במיוחד לאור החריפות וכמויות השומן החודרות לגופם, קחו בחשבון שמנותיהם בגודל 0.5/0.3 מהארץ ואם אתם רוצים לשבוע כמות הזיהום כפול. עשו חסד לעצמיכם איכלו במקומות סגורים/מוצלים,ורק לאחר שהצצתם במטבח ובידי המבשלות…
  כמות הזרים שהגיעו לבי"ח בתאילנד עקב הרעלות מזון גבוהה {גוגלו Food Poisoning in Thailand }

 4. מרטינה בובר בתאריך 12 אוק 2015 בשעה 20:13

  התגובה של רואי היא פשוט אוי-יוי-יוי……
  "הרעלת קיבה מובטחת"!!! אמר, קבע, שפט והוציא להורג.
  אתה יכול לבלות בתאילנד ולאכול במקדונלדס. אנחנו נמשיך לאכול בדוכנים. תודה רבה ובתיאבון.

כתובת טרקבק | RSS תגובות

השארת תגובות