ינואר 30 2024

ניוזלטר טבעוני מס' 13, ינואר 2024 טבעוני

מדור: טבעוני

שלום לקוראי הניוזלטר הטבעוני. החודש גיליתי כמה מוצרים תאילנדיים שאפשר להשיג בחנויות בישראל ואולי מעולם לא השתמשתם בהם כי הם קצת אזוטריים. ברוב החודש החולף בישלתי דברים עם עלי חרדל כבושים – ככל הנראה החמוצים הכי פופולריים בתאילנד. אפשר להכין מהם המון דברים והם לא מתקלקלים בקלות. זה מוצר שכדאי להחזיק בבית כי אפשר להכין בעזרתו מנות מהירות וטעימות מאוד.
לשם האיזון וכדי לא להרגיש יותר מדי חמוצה, בשאר הזמן התאמנתי בהכנת קינוח נהדר שנקרא קָאנוֹם טֻואָיי. הוא עשוי משתי שכבות של קרם על בסיס קוקוס, מאודות בקעריות קרמיקה קטנטנות. כמו רבים מהקינוחים התאילנדיים, הוא משלב את המתוק והמלוח לכדי הרמוניה מופלאה.
קאנום טואיי מכיל שלושה סוגים של קמח שאת כולם אפשר להשיג בישראל, בחנויות טבע או בחנויות למוצרים מהמזרח (אפשר להסתפק בשניים אם מסובך להשיג את כל השלושה). בנוסף, יש בו חומרי צבע וטעם טבעיים שכדאי להכיר.

אפשר להירשם לניוזלטר ולקבל אותו במייל בסוף כל חודש. כאן נרשמים.

עלי חרדל כבושים – פָּאק קָאט דוֹנְג

עלי חרדל כבושים (Mustard greens)

עלי חרדל כבושים (Mustard greens)

בתאילנד הם מוצגים בקערות או בחביות פלסטיק בכל השווקים, ונמכרים בשקיות ניילון סגורות בגומייה. בסבן אילבן מצאתי לפחות חמישה סוגים שונים שלהם. בישראל אפשר להשיג אותם בישראל אפשר להשיג אותם ברוב בחנויות למוצרים מהמזרח. חלק מהמוצרים שמיוצאים מתאילנד כוללים רק את "ראש" הצמח, וחלק כוללים גם את העלים. שני הסוגים יתאימו למתכון שמובא בהמשך.
בתאית קוראים לצמח שממנו מכינים את החמוצים האלה pak kat keaw. פָּאק קָאט זו הקידומת של ירקות מסוימים ממשפחת המצליבים, כמו כרוב סיני, סוגים שונים של חסות וצמחי חרדל. קייאו = ירוק. באנגלית קוראים לצמח Mustard greens.

פאק קאט קייאו. הסוג המקובל לכבישה בתאילנד

פאק קאט קייאו. הסוג המקובל לכבישה בתאילנד

יש כמה שיטות כבישה של הירק. הנפוצה יותר נעשית במים ובמלח, ולעיתים מוסיפים אחרי הכבישה הראשונית גם מעט חומץ לבן וסוכר. השיטה השנייה היא יותר התססה מכבישה ומזכירה קצת את הקימצ'י הקוריאני. היא כוללת צ'ילי וסוכר (החומר שיוצר את התסיסה) ונפוצה בעיקר בצפון תאילנד. המקור הוא סיני-יֻונָאני.

עלי חרדל כבושים בתאי סטור

עלי חרדל כבושים בדרגון

עוד סוג של עלי חרדל כבושים בדרגון

כך מכינים עלי חרדל כבושים במלח:

עלי חרדל מותססים עם צ'ילי וסוכר

גבעולי חרדל מותססים עם צ'ילי וסוכר

גבעולי חרדל מותססים עם צ'ילי וסוכר

ידוע לי שכמה מהקוראים פה אוהבים מאוד להתסיס דברים. במיוחד בשבילם, הנה מתכון טוב מאוד מספרו של אוסטין בוש, "המטבח של צפון תאילנד", להתססה של עלי חרדל בסגנון יונאן. אתם מוזמנים לנסות אותו עם ירוקים אחרים שאפשר להשיג בישראל, כמו בוק צ’וי. אין סיבה שזה לא יעבוד.

סלט עלי חרדל כבושים עם ג'ינג'ר וצ'ילי

סלט עלי חרדל כבושים עם ג'ינג'ר ושאלוטס

סלט עלי חרדל כבושים עם ג'ינג'ר, צ'ילי ושאלוטס

עלי החרדל במתכון הזה הם מהסוג הכבוש במלח. הסלט עשוי כולו ממרכיבים ארומטיים. אפשר להגיש אותו לצד אורז ומנות עיקריות שאינן מתובלות מאוד. יש גרסאות של הסלט הזה שכוללות גם דייקון (צנון יפני) כבוש, אבל בישראל לא הצלחתי למצוא חנות שמוכרת את המוצר הזה. יש דייקון כבוש מתוצרת יפן, אבל הוא לא דומה למוצר התאילנדי.

לצמחונים, העליתי לבלוג מתכון של עלי חרדל כבושים מוקפצים עם ביצה. טעים וקליל לאכילה ולהכנה.

קָאנוֹם טֻואָיי – מעדן קוקוס בקערית קרמיקה

השכבה העליונה: קרם קוקוס עם טיפת מלח

קאנום טואיי. השכבה העליונה היא מקרם קוקוס עם טיפת מלח

זה אחד הקינוחים האהובים עלי ביותר. הוא נקרא על שם הקעריות הקטנות שבהן הוא מאודה (קאנום = קינוח, חטיף. טואיי = קערית). אני מניחה שאם אין לכם קעריות כאלה תוכלו להשתמש בקעריות מנייר אלומיניום, ואולי אף לוותר על הקעריות ולאדות אותו בכלי אחד שטוח.
קאנום טואיי הוא קצת מתוק וקצת מלוח, כמו רבים מהקינוחים התאילנדיים. השכבה התחתונה שלו מתובלת וצבועה במרכיבים טבעיים כמו תה תאי אדום (למעשה הוא כתום ודומה קצת לצ’אי ההודי), פרחים סגולים של אפונת הפרפר (Butterfly pea, או בתאית, דוֹק אָנצָ'אן) או עלי פָּנדָן ירוקים וריחניים.

תה תאי אדום בחנות תאי סטור

פרחי אפונת הפרפר בחנות תמר בכפר

השכבה התחתונה: קרם קוקוס עם מיץ עלי פנדן

השכבה התחתונה: קרם קוקוס עם מיץ עלי פנדן

אולי בגלל ההגשה שלו בקעריות קטנות (קוטר 7 ס”מ), הקאנום הזה הוא אחד היחידים שאפשר למצוא במסעדות עממיות (כלומר רוב המסעדות בתאילנד) שלא מגישות קינוחים בכלל. בדרך כלל תהיה ערימה קטנה של הקעריות האלה על השולחן, והסועדים יקחו לעצמם בלי צורך להזמין מהמלצר. כל קערית עולה 5 באט (כחצי שקל). בשווקים אפשר לקנות את הקינוח בלי הקעריות, ארוז במגשית פלסטיק.

קעריות של קאנום טואיי במסעדת מרקים בטראט

קעריות של קאנום טואיי במסעדת מרקים בטראט

בעיקרון מדובר על שתי תערובות מבוססות על חלב קוקוס. התערובת התחתונה סמיכה יותר ומכילה כמויות קטנות של שלושה סוגי קמח: קמח אורז, קמח מעדשי מש וקמח ארורוט (Arrowroot), או בעברית, מָרָנְטַת הקנה. המיקס הזה מבטיח תחתית גמישה ונעימה לאכילה, והוא גם נטול גלוטן. השכבה העליונה היא קרם רך שעשוי מחלב קוקוס, מעט קמח אורז וטיפת מלח. אפשר להכין את השכבה התחתונה עם קמח אורז וקמח טפיוקה בלבד. זה יוצא בסדר.

קמח מעדשי מש בחנות טה-יו

קמח ארורוט בחנות התפריט

קמח אורז וקמח טפיוקה אפשר להשיג בחנויות רבות, לא בהכרח כאלה המתמחות המוצרים מהמזרח.

קאנום טואיי עם תחתית סגולה מפרחי אפונת הפרפר

קאנום טואיי עם תחתית סגולה מפרחי אפונת הפרפר

כך מכינים קאנום טואיי עם עלי פנדן:

רצועות קוקוס קפואות

חברת Barili מייבאת לישראל די הרבה מוצרים קפואים מעניינים מתאילנד, כמו עלי פנדן, עלי קפיר ליים, גלנגל ועוד. אני לא יודעת מי אשם בכך – החנויות, חברת היבוא או מישהו אחר – אבל לא תמיד אפשר למצוא את המוצרים בחנויות. משהו לא סדיר שם וזה קצת מעצבן, אבל אם מצאתם מוצרים שלהם כדאי לקנות ולאחסן במקפיא.
מרצועות הקוקוס הקפואות (450 גרם ב-20 שקל) שהם מייבאים אפשר להכין חלב קוקוס שדומה מאוד לחלב הקוקוס הטרי שנמכר בשווקים בתאילנד, אומר עופר רון, בשלן מלומד ומנוי של הניוזלטר שהמליץ לי על המוצר. הרצועות הן של קוקוס בוגר, חומר הגלם האידיאלי להכנת חלב קוקוס (קוקוס צעיר ירוק לא מתאים). להכנה, מפשירים וטוחנים אותן, מערבבים עם מים וסוחטים.

מצב הרוח הלאומי: חוזרים לארון?

ראש ממשלת תאילנד סְרֶטָה טָוויסין הודיע החודש שיבטל את הלגליזציה של קנביס, שנכנסה לתוקף לפני כשנה וחצי. מפלגת השלטון משדרת שהעניין העיקרי שלה הוא כסף ועסקים, אז מה אכפת להם שקנביס יהיה חוקי? את התשובה אפשר לחפש בבית החולים המשטרתי שבו מאושפז תקסין צ'ינאוואט, רה"מ לשעבר של תאילנד, שהודח על ידי הצבא וחזר לתאילנד אחרי שנים ארוכות בגלות מרצון, רק כשהמפלגה שלו עלתה לשלטון. תקסין, שוטר לשעבר, הוא בוס הרפאים של מפלגת השלטון. למרות שנשפט לשנתיים מאסר על שחיתות הוא לא בילה אפילו לילה אחד בכלא ונלקח מיד לבית חולים משטרתי, שכן הוא סובל מסרטן. אחת האפיזודות שבגללן תקופתו כרה"מ תיזכר לרעה היתה כשהוא התיר למשטרה לירות ולהרוג חשודים בעבירות סמים. הצעד הזה הביא למותם של לפחות 2,500 איש, שנהרגו ללא משפט. קשה לי לחשוב שהוא יהיה בעד קנביס חוקי.

עציצי וויד נמכרים ברחוב. הסוסים עזבו את האורווה

עציצי וויד נמכרים ברחוב. הסוסים עזבו את האורווה

אני קצת מופתעת מהתקפלותו הטוטאלית של הפוליטיקאי שהביא את הלגליזציה, אָנֻוטין, שמכהן כיום כשר הפנים. האיש עבד שנים כדי שזה יקרה ועכשיו הוא אומר שעדיף להרשות רק קנביס לשימושים רפואיים. רבים בתאילנד סבורים שמפלגתו קידמה את החקיקה רק כדי להרוויח סכומי עתק מהברחות "חשאיות" של וויד מארה"ב בתקופה שהחוק נכנס לתוקף אך החקלאים המקומיים עוד לא התחילו לספק את הסחורה.
כל התאילנדים ששאלתי אותם מה יקרה אם הלגליזציה תבוטל אמרו שסוגרים את האורווה אחרי שהסוסים ברחו. אף אחד לא יודע מה תהיה המדיניות בחלוקת אישורים לקנביס רפואי, וייתכן שהיא תהיה רכה מאוד. למשטרה לא יהיה קשה במיוחד לסגור את חנויות הוויד שממלאות את הממלכה ולהחזיר את כל העסק לארון, רק שהארון הזה יהיה הרבה יותר צפוף ממה שהיה לפני הלגליזציה.

ההוא שאין לומר את שמו

קשה להבין את הנטייה התאית להמציא לבתי עסק, למוצרים ולאנשים שמות שהם בשום אופן לא יכולים לבטא. החודש נפתח ליד ביתי מכון כושר מודרני (אני גרה בעיר מאוד מסורתית ומיושנת, ומוסדות כאלה אינם נפוצים בה) שנקרא S Curve. אֶס הם לא יכולים לבטא כי בשפה התאית S בסוף מילה (או בכלל ְס כהברה סגורה) מבוטא כ-T. את המילה Curve הם לא יכולים לבטא כי בשפתם לא קיים העיצור V. יש רק W.

מכון כושר S-Curve. בלתי בטיא

מכון הכושר S-Curve. בלתי בטיא

ידיד שלי הקים גסטהאוס שנקרא גרֵייסְוויל – ע"ש אחוזתו של המלך אלוויס פרסלי. גם כאן יש שני מוקשים דומים – S ו-V. חברת אינטרנט ענקית מכרה שירות שנקרא D-Prompt. את צירוף העיצורים mpt קשה מאוד לתאים לבטא. רשת שיווק גדולה שנקראת לוטוס – התאים מבטאים את זה לוֹטָאח – הוסיפה לשמה לאחרונה עוד S ועכשיו היא נקראת Lotus’s, דאבל טראבל שאפילו מערביים לא יודעים איך לבטא. עוד רשת בסגנון הום דיפו נקראת גלוֹבָּל – התאים מבטאים את זה גוֹבּוֹן.
מגמה דומה היא מתן שמות פרטיים שהם מילים לועזיות, כמו גוֹלף (הצירוף לְף בלתי ניתן לביטוי), גיפט (הצירוף פְט), או בֶּנְץ (ע"ש מרצדס. התאים מבטאים בֶּן).
אני האחרונה שתבקר את הקושי לבטא מילים בשפה זרה – בעצמי אני סובלת בדיוק מאותה בעיה עם השפה התאית. לבחור בכוונה שם שאי אפשר לבטא נראה לי כמו החלטה עיסקית ואישית גרועה, אבל נראה שהרצון להיראות קוסמופוליטי גובר על כל היגיון.

זה הכל להפעם, נתראה שוב בסוף החודש הבא.

 

עדיין אין תגובות

כתובת טרקבק | RSS תגובות

השארת תגובות