אוגוסט 29 2009

איך משחזרים פאד תאי אוריגינל? שאלות ותשובות

דודי כותב: חזרתי לפני כשבוע מתאילנד (ביקור רביעי) וכמו תמיד נדהמתי מהטעם המעולה של הפד תאי בדוכנים שברחוב. ניסיתי בבית כמה מתכונים שהורדתי מהאינטרנט, אבל אף פעם לא היה לזה אותו טעם אלוהי. אולי יש לך מתכון לפד תאי שיצליח לשחזר את הטעם הזה?

אולי זה קצת מאכזב, אבל ברוב המקרים כשאנשים לא מצליחים לשחזר במדויק את האוכל שטעמו בתאילנד למרות שיש להם מתכון לא רע ביד (והמתכון שבאתר שלך הוא כזה, חוץ מהפפריקה), הסיבה לכך היא שהם לא מוסיפים MSG (מונוסודיום גלוטמט) בסוף הבישול. בהנחה שהמתכון בסדר והחומרים שבהם אתה משתמש הם איכותיים, אם משהו עדיין חסר לך, זה חייב להיות MSG.

דוכן אטריות בשוק. חגיגה של MSG

עשיתי פעם ניסיון לשחזר במדויק טום יאם שאכלתי באחת המסעדות, וכל הזמן הרגשתי שאין לו שפיץ (רגל מסיימת, אם אתה חובב ספורט) שיהפוך אותו למעדן שטעמתי במסעדה. אחרי כמה כשלונות נשברתי והוספתי MSG. התוצאה היתה מושלמת. אם מוסיפים ממש מעט מהחומר לא צפויות תופעות לוואי כמו יובש בגרון. אפשר להשיג אותו בחנויות למוצרי מזון מהמזרח.

גם אם כדי להתקרב לתוצאה שאכלת ברחוב אתה חייב להוסיף MSG, זה בשום אופן לא אומר שאי אפשר לבשל אוכל תאי-אותנטי (כולל פאד תאי) בלי MSG – בסך הכל ה-MSG הוא תוספת חדשה יחסית למטבח התאי – ומה הם עשו קודם, הגישו אוכל תפל? בנושא הספציפי של הפאד תאי יש כמה טיפים חשובים שכדאי לאמץ, ואחד המקורות האמינים בעניין הוא האתר של פים, טבחית תאית ובלוגרית. במתכון שבהמשך תמצאו רשימה די ארוכה של טיפים להכנה נכונה של פאד תאי בלי טיפת MSG. בכל מקרה, רצוי לא לוותר אחרי ניסיון אחד לא מוצלח – מניסיון, זה עניין של ניסיון.

פאד תאי – אטריות מוקפצות

פוסטים קשורים

2 תגובות

2 תגובות לפוסט “איך משחזרים פאד תאי אוריגינל?”

 1. דודי שילוח בתאריך 06 ספט 2009 בשעה 0:02

  היי עדי,
  מה שלומך?

  אתמול רכשתי בחנות מזרח-מערב בחיפה את המונוסודיום גלוטומאט.
  היום כבר ניסיתי את המתכון שלך על החברים שלי ויצא מעולה – התגובות היו מעולות.

  אין ספק שכל הטיפים שנתת עזרו ממש:
  1. לעשות בווק מנות קטנות (1-2 מנות)
  2. לעשות את הרוטב על כל מרכיביו בצד ורק בסוף להוסיפו
  3. ולבסוף, ה MSG

  תודה רבה על כל הטיפים,
  דודי

 2. עדי בתאריך 06 ספט 2009 בשעה 10:57

  דודי – אני שמחה לשמוע שיצא טוב (הייתי בלאוס אז לקח לי קצת זמן לאשר את התגובה שלך).

כתובת טרקבק | RSS תגובות

השארת תגובות