ספטמבר 21 2009

התפתחויות בפרשת תרמיות הג'ט סקי כתבות

מדור: כתבות

כצפוי, שידור הסדרה הבריטית "צרות בתאילנד" גורר סדרת פעולות והצהרות דרמטיות בתאילנד. הראשון ששילם את המחיר היה מפעיל שירותי ג'ט סקי בפוקט, שנעצר קצת אחרי השידור. עכשיו מאיימים לתבוע גם את מפיקי התוכנית, שכשלו במילוי חובותיהם הבירוקרטיות ולא העבירו את החומר לצפיה מוקדמת במשרד התיירות (מסתבר שיש חוק כזה לגבי וידאו שצולם בידי זרים בתאילנד). לשכת התיירות הממשלתית זועמת, שלושה משרדי ממשלה הופקדו על הטיפול בעניין והמשטרה הודיעה שלדעתה הסצינה עם הג'ט סקי מבוימת (אבל הסיפור על הבחורה והגנג'ה בקו-פנגאן דווקא אמיתי). העונש הצפוי למפיקים הוא קנס של מיליון באט ו/או שנת מאסר. כן, בטח. גם תיאוריות קונספירציה אינן נעדרות מהסיפור, ופקידים בכירים כבר מאשימים מדינות שתעשיית התיירות שלהן מתחרה בזו של תאילנד ביוזמה להפיק את התוכנית.

האבסורד הגדול הוא שדווקא במקרים שבהם מנסים למנוע את הצגתה של תאילנד באור לא מחמיא, עצם הניסיון גורם יותר נזק כי במהלכו נחשפים חוקים מהסוג המאוד לא פופולרי במערב, שמאפשרים צנזורה והשתקה של סיפורים לא נעימים. מפיקי התוכנית כבר הודיעו שיילחמו בבית המשפט אם תועלה נגדם תביעה. בשבילם זה בסך הכל עוד פרומו לתוכנית. בשביל תאילנד, לתביעה כזאת תהיה השפעה ישירה על תדמיתה של המדינה ועל פרנסתם של די הרבה אנשים.

פוסטים קשורים

4 תגובות

4 תגובות לפוסט “התפתחויות בפרשת תרמיות הג'ט סקי”

 1. ניר בתאריך 21 ספט 2009 בשעה 9:34

  מעניין, תודה רבה!

 2. קודריוס בתאריך 26 ספט 2009 בשעה 0:57

  משהו לא פה לא הגיוני ונראה ומריח כמו תעלולי יחצנות והפקה די זולים.

  אם האירוע עם ג'יגי מבוים (כל הג'יג'י הזה נראה מבוים לגמרי – חוץ מהמראה הלא תאילנדי שלו והאנגלית הלא תאילנדית שלו – זה נראה מאד לא אופיני כל הסיפור).

  חבל שמפיקים גחמניים דופקים להרבה מאד אנשים את העסק – ואת החופשה.

 3. יובל בתאריך 07 אוק 2009 בשעה 7:36

  האם תוכלי בבקשה לפרסם מתכון לסום טאם תאי?

  האם תוכלי בבקשה להסביר לי מה ואיפה מוצאים אבקת קוקוס ממותקת?

 4. עדי בתאריך 07 אוק 2009 בשעה 7:52

  יובל – הנה המתכון לסום טם. אין לי מושג מה זה אבקת קוקוס ממותקת. אני יודעת שיש (מצאתי גם בחנויות בישראל) אבקת קוקוס שמכינים ממנה חלב או קרם קוקוס, אבל אני לא חושבת שהיא ממותקת.

כתובת טרקבק | RSS תגובות

השארת תגובות