אוקטובר 19 2009

הפסטיבל הצמחוני, יום 2 טבעוני

שאלוהים יעזור לי עם כל המטוגנים של הפסטיבל. עוד לא ביררתי ממה עשוי המטוגן הטעים עם הבוטנים, אבל בינתיים גיליתי שלתאים יש המון סוגי סויה מעובדת, ושיש פה אנשים שאשכרה יודעים מה לעשות איתה. היום בדקתי עוד כמה מאכלים שנראים ממבט ראשון כמו הגרסה האוריגינלית שלהם עם הבשר או הדג או הקלמארי. בשנה שעברה, אני מודה בבושה, חשבתי שזה בשר אמיתי ולא טרחתי לבדוק את האוכל מקרוב או לטעום אותו. השנה יש פה בלוג ואחריות כלפי הקוראים, אז אין ברירה.

המאכל הראשון בסיבוב של היום היה פרוסות סויה דמויות דג שפמנון (Catfish), שטוגנו במשחת קארי אדום ותובלו בעלי קפיר ליים ובבזיליקום. אם חשבתי שהצמחונות תשפיע על כמויות החריף של המנה, טעיתי. זה היה חריף בדיוק כמו המנה המקורית עם הדג, וגם קצת מתוק, כמקובל במרכז תאילנד.

חיקוי שפמנון בקארי אדום ובזיליקום

גם המנה השנייה היתה גרסה למאכל נפוץ ופופולרי: פרוסות חלבון מעובד עם ג'ינג'ר ופטריות (במקור מכינים את זה עם עוף). לחלבון היה טוויסט מעניין – מעטפת של אצות מיובשות שתרמו משהו נחמד לטעם ולמראה. להבדיל מהמתכון המקורי עם העוף, את החלבון חתכו לפרוסות די גדולות והתבשיל הכיל גם גבעולי סלרי, שנתנו לעסק טעם קצת מריר (מריר זה טוב!).

פרוסות חלבון מעובד עם ג'ינג'ר ופטריות

המנה השלישית היתה קארי אדום עם חיקוי-קלמארי חלקלק שהיה עשוי, לדעתי, מקמח טפיוקה. הקארי כלל גם חצילי אפונה קטנטנים (גם הם מרירים)  וצ'ילי ארוך טרי. גם כאן לא חסכו בכמויות משחת הקארי, כך שהתוצאה היתה די חריפה ונראתה ממש כמו הדבר האמיתי.

חיקוי קלמארי בקארי אדום עם חצילים

2 תגובות

2 תגובות לפוסט “הפסטיבל הצמחוני, יום 2”

  1. מיכל בתאריך 21 אוק 2009 בשעה 10:27

    נראה מאד משכנע

  2. לוחות בתאריך 28 אוק 2009 בשעה 14:49

    נראה טוב רק מהתנומות אני נהייה רעב !!

כתובת טרקבק | RSS תגובות

השארת תגובות