מרץ 29 2010

וידאו: קאנום מאי פה, ממתק שהוא מופע קסמים טבעוני

האירוע: פסטיבל סיום שנת הלימודים שנערך בעיר מגוריי טראט באמצע מרץ. לרגל האירוע סגרו כמה רחובות בעיר הישנה והזמינו בשלנים ותגרנים מכל הסוגים למכור ולהציג את מרכולתם. בתוכנית האמנותית: תזמורות בתי הספר של העיר, שניגנו מוזיקה עממית וקלאסית, וכמה מופעי בידור מסורתיים שצילמתי בווידאו אבל טרם הספקנו לערוך.

למרות שהיו שם לא מעט אטרקציות, הזוג שבסרטון היה ללא ספק המופע המרכזי, בעיני לפחות. הם הכינו קאנום נדיר שכמותו לא ראיתי בשום מקום אחר בתאילנד, שנקרא קאנום מאי פה (Khanom Mai Fa). זהו ממתק שעשוי מגוש טופי שמבוסס על דבש, שאותו מקמחים ומקפלים ומותחים הלוך וחזור, באותה צורה שבה הסינים (ואחרים) מכינים אטריות. המרקם של הטופי והמומחיות של הבחור איפשרו יצירה של שערות דקיקות במיוחד.

חותכים את שערות הדבש לקווצות קצרות (10-12 ס"מ) וממלאים אותן בתערובת שעשויה משומשום שחור ולבן ועוד משהו פריך שלא הצלחתי לזהות, אולי קוקוס מיובש. תערובת השומשום היא יבשה לחלוטין ולא דביקה בכלל, ושערות הדבש מהודקות סביבה כדי למנוע התפזרות.

קאנום מאי פה. פריך ומתמוסס

את הממתק מומלץ להכניס למקרר לכמה שעות, ואז להכניס אותו לפה בשלמותו ולתת לדבש להתמוסס מעצמו. לא מיותר לציין שזה מעדן שמיימי לגמרי.

הקאנום הזה, אגב, מזכיר קצת קאנום אחר, הרבה יותר נפוץ בתאילנד, שנקרא לוטי (רוטי) סאי מאי (Roti sai mai). מדובר בממתק שעשוי משערות דומות המבוססות על קנה סוכר במקום על דבש. הלוטי סאי מאי נמכר בשני חלקים: בשקית אחת מקבלים ערימה של שערות סוכר, ובשקית שנייה עלי בצק דקיקים ועגולים, בקוטר של כ-15 ס"מ. לפעמים (כמו בתמונה) מוסיפים לתערובת הבצק תמציות צבע צמחיות או מלאכותיות, למשל תמצית פנדן. לוקחים עלה כזה, ממלאים אותו בשערות סוכר, מגלגלים ואוכלים.

3 תגובות

3 תגובות לפוסט “וידאו: קאנום מאי פה, ממתק שהוא מופע קסמים”

  1. rivka levinson בתאריך 20 אפר 2010 בשעה 17:24

    מצה חן בעיני מאוד האתר שלך אולי את יכולה לאוסיף אותי לכתובות שלך אני גרה בדנבר תודה מרוש ריקי

  2. עדי בתאריך 21 אפר 2010 בשעה 8:06

    ריקי, תודה, אבל לא הבנתי במה אני יכולה לעזור לך. לאיזו כתובות את רוצה שאוסיף אותך?

  3. עדי בתאריך 21 אפר 2010 בשעה 15:08

    אולי את מתכוונת לעדכונים בדואר אלקטרוני על פוסטים חדשים באתר? אם כן, אפשר להירשם אליהם כאן.

כתובת טרקבק | RSS תגובות

השארת תגובות