אפריל 16 2010

כך תימנעו מתסכולים בשוק אוכל תאי כתבות

מדור: כתבות

אין שום סיבה לשמור בבטן את אחד הטיפים הכי טובים למטיילים בתאילנד – טיפ שלא רק חוסך כסף, הוא גם מאפשר התוודעות ישירה למבחר הגדול ביותר של אוכל תאי אותנטי, כזה שלא הוכן במיוחד עבור תיירים. מיד עם הגעתכם, היכנסו לאחת ממיליון החנויות לכלי בית וקנו לעצמכם כמה צלחות פלסטיק – ואני לא מתכוונת לצלחות חד פעמיות כי לא סימפטי לאכול מהן ואי אפשר לעשות בהן שימוש חוזר – אלא לצלחות מפלסטיק אמיתי – והמבחר מהמם בגודלו וביופיו.

צלחת, כף, מזלג

הבחירה הטובה ביותר תהיה צלחות שקוטרן כ-15 ס"מ והן קצת עמוקות. בנוסף, קנו גם כמה כפות ומזלגות ממתכת. אם אתם חושקים במינימליזם, קנו את הכפות הקצרות, המשמשות בדרך כלל לאכילת מרק. סכין כדאי לקנות רק אם אתם מתכנים לקלף אננס בעצמכם, אבל ברוב המקומות אין בעיה להשיג פירות מקולפים ומוכנים לאכילה. האוכל המבושל כולו חתוך קטן או קל לפירוק, כך שאין צורך בסכין בשבילו.

המשקל הכולל (צלחת כזאת שוקלת מקסימום 100 גרם, בדקתי) והנפח של קנייה כזאת לא יעיק עליכם, ובניגוד לכלים חד פעמיים, אין צורך לארוז אותם בזהירות כך שלא יתקמטו או יישברו. בהנחה שאתם לוקחים איתכם תיק קטן כשאתם יוצאים לטייל, שימו בו את הכלים ותהיו מוכנים לכל שוק שייקרה בדרככם. לא חשוב אם אתם מתאחסנים במלון פאר בערים הגדולות או בבונגלו על החוף, כמעט תמיד יש שוק אוכל או מקבצי דוכנים במרחק הליכה. האוכל בשווקים – מסלטים ומרקים ועד תבשילי קארי, שיפודים ואורז – נמכר בדרך כלל בשקיות (ראו חלק מהאופציות בגלריה שמימין), כך שאם אין לכם כלי אכילה, אכלתם אותה. חלק קטן מהמנות נמכר בכלי קלקר עם כף, אבל חבל להפסיד את כל השאר רק בגלל שלא נוח לאכול משקיות הניילון.

את מה שתקנו בשוק תוכלו לקחת איתכם למלון או לבית ההארחה שלכם, וליהנות מארוחה מושלמת על המרפסת או על החוף.

אם גם המחיר משחק אצלכם תפקיד, ברור שקניית אוכל בשוק היא הרבה יותר זולה מהזמנה של אותה מנה במסעדה. המחיר הסטנדרטי בשווקים בימים אלה הוא 20-30 באט לשקית של תבשיל, מרק או סלט. גם באיים היותר מתוירים יש תמיד איזה שוק שבו קונים התושבים. הדבר היחיד שחשוב לזכור כשמדובר במאכלי שוק: חייבים לאכול אותם בסמוך לזמן הקנייה – הם מתקלקלים אחרי כמה שעות. לא כדאי לאחסן אותם במקרר, כי הם לא יהיו טעימים כשייצאו משם. מה שלא אכלתם – זרקו לפח.

פוסטים קשורים

תגובה אחת

תגובה אחת לפוסט “כך תימנעו מתסכולים בשוק אוכל תאי”

  1. ענת סקילי בתאריך 16 אפר 2010 בשעה 19:46

    נהניתי לקרוא.
    חשוב מאד.
    לא חשבתי על זה, אבל זה בהחלט חיוני לאכילה בשווקים.

כתובת טרקבק | RSS תגובות

השארת תגובות