מרץ 18 2009

לחם מונחים

מדור: מונחים

צנימים עם שומשום שחור וסוכר

צנימים עם שומשום שחור וסוכר

בעיקרון, לחם (Khanom pang) הוא לא מתחומי ההתמחות החזקים של התאים. יש להם כמה מתכונים עם לחם, אבל הוא נחשב לחטיף, ועל כך יעיד שמו, הכולל את המלה קאנום. במסעדות רבות תמצאו מנה (מצוינת) של לחם מטוגן עם משהו – בדרך כלל חזיר קצוץ דק, שרימפס או עוף. זהו מתכון תאי חדש יחסית בהשפעה מערבית בולטת. למעשה, זהו אולי המאכל התאי היחיד שכולל לחם ואינו מתוק.

לחם מטוגן בסגנון תאי (קאנום פאנג נה קונג)

בשווקים אפשר למצוא דוכנים שבהם מחממים על פלטה שטוחה (או על גריל פחמים) לחם לבן, ומגישים עם רטבים מתוקים, למשל רוטב ירקרק העשוי מעלי פנדן (Pandan).
לחם ולחמניות מככבים גם אצל מוכרי הגלידה. לעתים מרפדים את הכוס שבה מוגשת הגלידה בקוביות קטנות של לחם לבן (ועליהן תירס, ועליו הגלידה), ולעתים מגישים כדורי גלידה בלחמניה. זה לא רע כמו שזה נשמע.
חטיפי לחם קלוי עם שומשום שחור וסוכר נמכרים באריזות צלופן בשווקים, בחנויות מכולת ובסופרמרקטים. טעים וניטרלי, ללא הפתעות מיותרות.
לחם בשקיות: עברו הימים שאי אפשר היה לקנות לחם בתאילנד. היום יש לחם בכל סניף של Seven-Eleven ולעתים גם בחנויות אחרות. לא שהוא טעים – הוא צמר-גפני וחסר טעם, אבל אפשר לטגן אותו או לעשות ממנו טוסט סביר.

פוסטים קשורים

עדיין אין תגובות

כתובת טרקבק | RSS תגובות

השארת תגובות