פברואר 10 2011

בוטנים בטעם ביזאר כתבות

מדור: כתבות

בוטנים בטעם לארב

מזון נסיוני חדש הגיע לאחרונה לסניפי 7-אילבן בתאילנד: בוטנים בטעם לארב של חברת קו-קה (Koh Kae), שמוצריה – בעיקר בוטנים מצופים בטעם קפה ובטעם קרם קוקוס – מגיעים לפעמים גם לישראל ובדרך כלל הם דווקא מצוינים.

לארב (או לארפ, או לאאפ) הוא סלט בשר/דגים מתובל שמקורו בצפון מזרח תאילנד ובלאוס ויש לו גרסאות רבות, שהנפוצה בהן עשויה מבשר חזיר טחון. הסלט מתובל בשאלוטס ובעשבים כמו נענע, בצל ירוק וצמח תאי נהדר שנקרא פאק צ'י פאראנג  (Pak Chi Farang –  אפשר לראות אותו בתמונה למטה ליד השעועית הירוקה). הדעות חלוקות אם הוא דומה יותר לפטרוזיליה או לכוסברה.

לארב חזיר ממרכז תאילנד

מרכיב הכרחי נוסף בלארב הוא אורז קלוי כתוש לאבקה, קאו קואה (Khao Kua), וגם אותו אפשר איכשהו לראות בתמונה, בעיקר על בצלי השאלוט.

הבוטנים ושקיות התיבול

בשקית הבוטנים בטעם לארב יש שתי שקיות אלומיניום קטנות, האחת עם שמן מתובל והשנייה עם אבקת האורז ועוד תבלינים. הבוטנים עצמם טעימים, אבל התוספות קצת מוזרות. בסלט הלארב המקורי אין שמן בכלל, אבל הבוטנים-בטעם מגיעים מטוגנים, ותוספת השמן לא עושה להם טוב. התיבול עצמו גם לא-משהו, אם כי צריך להעריך את החברה על האתגר שלקחה על עצמה.

בצירוף מקרים נחמד, בדיוק ביום שבו גיליתי את המוצר הזה, התפרסם פוסט של לילה מ-Shesimmers, שהתחרעה במטבחה הפרטי על אגוזי קשיו בטעם לארב. "זה מסוג הדברים שכשאתה רואה אחרים מכינים אותם אתה מתכווץ", היא כותבת, "אבל כשאתה מכין אותם בעצמך – תענוג. כמה צבועה אני יכולה להיות?".

מניסיון קודם עם ההצעות של לילה, אני מאמינה שהמתכון שלה הרבה יותר טעים מהבוטנים שרכשתי, לא רק בגלל שהוא עשוי מאגוזי קשיו במקום בוטנים, ולא רק בגל שהם נאפו במקום להיטגן, אלא בעיקר בגלל שהוא מתוצרת בית. אם מחירם של אגוזי הקשיו מרתיע אתכם, סביר שאפשר להכין אותו גם עם בוטנים.

פוסטים קשורים

עדיין אין תגובות

כתובת טרקבק | RSS תגובות

השארת תגובות