פברואר 23 2011

ממולאים: טרנד חזק בנונג קאי כתבות

מדור: כתבות

כשעושים קניות בשוק האוכל של נונג קאי (Chayaporn) אי אפשר שלא לשים לב לסדרה מעניינת של ירקות ממולאים מסוג שכמותו לא ראיתי במקומות אחרים בתאילנד.

במרכז המדינה אפשר למצוא בקלות מלון מר ממולא חזיר טחון ומרק צח בסגנון סיני עם ראשי כרוב קטנים ממולאים בחזיר טחון, שבושלו בציר בתיבול מינימלי בלבד. אבל ירקות ממולאים שדומים יותר למשהו שישראלים מכירים מהבית – למשל כרוב, פלפל או עלי גפן שבושלו ברוטב, זה כבר פחות טריוויאלי.

אני מתנצלת מראש על איכות התמונות – הן צולמו תחת תאורת ניאון מכוערת כי הם נמכרים רק בשעות אחר הצהריים המאוחרות.

כרוב ממולא

כפי שאפשר לראות, הכרוב בושל בקארי אדום דליל, ובגלל שכאן זה איסאן ולא שמים כמעט סוכר באוכל, הרוטב היה חמצמץ. המילוי כלל חזיר טחון ואטריות שעועית דקיקות (Wun Sen). המעטפת הוכנה משני עלי כרוב שהונחו זה על זה.

פרחים ממולאים בחזיר

הפרחים נקראים דוק קה (Dok Kae) והם גדלים על עצים שנפוצים מאוד בכל רחבי תאילנד. ברוב המקרים הם לבנים, אבל יש גם גרסה אדומה יפה. הם נחשבים לתוספת פופולרית לתבשילי קארי (בדרך כלל Kaeng som – קארי חמוץ) ומשמשים גם לטבילה בנאם פריק אחרי אידוי קצרצר. ככל שמתקרבים לחלק התחתון של הפרח הוא נעשה מר יותר. להבדיל מהכרוב הממולא, הפרחים אודו מעל מים רותחים ולא בושלו ברוטב. גם כאן המילוי כלל חזיר טחון ואטריות וון סן.

פרחים במילוי דג

גם כאן הפרחים הם Dok Kae, אבל הפעם המילוי עשוי מדג טחון שהוסיפו לו משחת קארי אדומה ומעט עשבי תיבול, כמו בצל ירוק ופאק צ'י פאראנג (Pak Chi Farang). טעמו של המילוי די הזכיר את קציצות הדגים המטוגנות שנמכרות במרכז (Tod Man Pla), רק בלי ערימות הלמון גראס והג'ינג'ר. המוכרת אמרה שהיא מכניסה גם מעט חזיר טחון למילוי, אבל זה אופציונלי.

פוסטים קשורים

4 תגובות

4 תגובות לפוסט “ממולאים: טרנד חזק בנונג קאי”

 1. זיו פ בתאריך 23 פבר 2011 בשעה 7:40

  האם יש אפשרות לפרסם את המתכון (או קישור למתכון) למרק עם ראשי הכרוב הממולאים (למעשה המתכון של הכרובים בלבד יספיק)? נשמע טעים לאללה.
  תודה בכל מקרה.

 2. עדי בתאריך 23 פבר 2011 בשעה 9:50

  זיו – הנה לינק למתכון מרק הכרוב. אני ממליצה בהזדמנות זאת על הסרט "קונג פו שפס", שממנו אפשר ללמוד הרבה על הכרוב כמרכיב במרק וכקרוב משפחה.

 3. זיו פ בתאריך 23 פבר 2011 בשעה 13:46

  תודה

 4. Nice Thailand Food photos | Thai Restaurant Boston בתאריך 18 מאי 2017 בשעה 19:51

  […] Pork stuffed Dok Kae flowers | פרחים ממולאים בחזיר ואטריות Image by Thai Food Blog מאמר בעברית כאן […]

כתובת טרקבק | RSS תגובות

השארת תגובות