אוקטובר 25 2011

מה עושים עם נאם פריק פלא יאנג? שאלות ותשובות

אילה כותבת: קיבלנו מארז של שלוש צנצנות – אחת עם תווית ירוקה, אחת אדומה ואחת סגולה. כתוב רק בתאית והצלחתי לקרוא רק את המלים "נאם פריק פאו פלא יאנג" על הצנצנת הירוקה. האם זה תוסף לבישול או נאכל כמו שהוא?

דוכן נאם פריק טיפוסי על מטבליו ונטבליו

בעיקרון, מאכלים שנקראים נאם פריק (Nam prik) הם מטבלים חריפים/פיקנטיים, חלקם נמכרים טריים לצד תוספות כמו נצרי במבוק, ירקות מאודים ואורז דביק, וחלקם נארזים בקופסאות אטומות (כמו אלו שקיבלת) ונמכרים בשווקים, בחנויות מכולת ובסופרמרקטים. אפשר לאכול אותם כמו שהם – רק להעביר לצלוחית הגשה. מה שחשוב בארוחת נאם פריק זה לא רק המטבל עצמו אלא הדברים שטובלים בו (ראי מאמר בקישור למעלה).

לגבי הצנצנת עם התווית הירוקה, נאם פריק פאו פלא יאנג מבוסס על דג צלוי בגריל או מעושן ומיובש (ראי תמונה ראשונה בעמוד הזה). הנה וידאו שצולם במפעל ביתי להכנת נאם פריק, שבו משתמשים בדג טרי צלוי:

גם מי שלא מבין תאית יכול להבין את תהליך ההכנה ולראות את מרכיבי המתכון: צ'ילי יבש, משחת שרימפס (Kapi), סוכר דקלים, שום, שאלוטס, רוטב דגים ומחית תמרהינדי. השום, השאלוטס והצ'ילי קלויים בווק יבש (ומכאן מגיעה המלה פאו בשם המתכון – Pao = קלוי). משחת השרימפס נעטפת בעלי בננה ונצלית על הגריל במשך כמה דקות. טוחנים את כל המרכיבים, מכינים מי תמרינדי מהמחית ומחממים בווק. מוסיפים את כל המרכיבים הטחונים, מערבבים ומרתיחים.

אם תשלחי לי צילום של שתי האריזות הנוספות אוכל לפרט קצת גם עליהן.

פוסטים קשורים

עדיין אין תגובות

כתובת טרקבק | RSS תגובות

השארת תגובות