ינואר 03 2012

מה צריך כדי לגור בתאילנד? שאלות ותשובות

מטי שואלת: האם יש צורך בויזה מיוחדת על מנת לגור ולעבוד בתאילנד? אם כן, מה צריך לעשות על מנת להשיג את האישורים לכך?

עדכון (אוגוסט 2014): שינויים במדיניות ההגירה אינם מאפשרים יותר יציאות וכניסות רצופות אל תאילנד (מידע נוסף כאן וכאן). אם אתם מעוניינים להישאר כמה חודשים ומעלה, חפשו את המידע האקטואלי ביותר.

לגור ולעבוד אלה שני דברים שונים לגמרי. כדי לגור בתאילנד בלי לעבוד לא צריך ויזה מיוחדת. רוב הזרים מסתדרים שם לא רע עם ויזת תייר, שמחייבת אותם לצאת מהמדינה כל 180 יום כדי להאריך את הויזה בשגרירות תאית במדינה זרה (בדרך כלל נוסעים ללאוס או לקמבודיה).

טקס קבלת מורים חדשים בבית ספר בצ'נטבורי

אם את רוצה לעבוד בתאילנד, זה כבר סיפור אחר לגמרי ואת צריכה למצוא חברה שתעסיק אותך או להקים חברה בעצמך ולהעסיק משהו כמו  4 תאים על כל זר שעובד בחברה. זה סיבוך ביורוקרטי שלא כל אחד חפץ בו. זרים רבים מועסקים כמורים לאנגלית בבתי ספר שמאפשרים להם לקבל ויזה לשנה, אבל בשביל זה צריך קודם להיות מורה לאנגלית.

13 תגובות

13 תגובות לפוסט “מה צריך כדי לגור בתאילנד?”

 1. אמיר בתאריך 04 ינו 2012 בשעה 22:42

  שמעתי שפנסיונרים שרוצים לבלות את שנות הפנסיה שלהם בתאילנד,
  צריכים להפקיד סכום מסויים בבנק תאילנדי (משהו כמו 50,000 דולר)
  על מנת לקבל אשרת שהייה שאותה לא צריך להאריך.

  האם זה נכון ?

 2. עדי בתאריך 05 ינו 2012 בשעה 0:19

  אמיר – כן, יש סוג ויזה (O) המיועד לאנשים מעל גיל 50 שיכולים להראות שיש להם בבנק משהו בסביבות 24 אלף דולר או הכנסה שוטפת של 2000 דולר לחודש. זוהי ויזה לשנה ואפשר לחדש אותה אם מספקים לשירותי ההגירה הוכחות שהכסף אכן עדיין נמצא בבנק.

 3. יפעת בתאריך 13 יול 2014 בשעה 18:27

  הבלוג שלך נפלא!
  בן זוגי ואנוכי מפנטזים על לגור שנה בתאילנד. אני יודעת שיש לא מעט ישראלים שחיים בתאילנד, אבל גם שמעתי שלאחרונה הקשו את חוקי ההגירה או מקשים על שהייה ארוכה עם ויזה תייר.
  האם נכון לעכשיו עדיין אפשרי להאריך את הויזה בשלושה חודשים כל פעם?

 4. עדי בתאריך 13 יול 2014 בשעה 19:30

  יפעת – תודה על המחמאה. אכן לאחרונה מקשים על מי שיוצא-נכנס דרך המעברים היבשתיים אבל לא ברור אם זו פשוט אכיפה מוגברת של חוקים קיימים או שמשהו באמת השתנה. בין השאר, מקפידים יותר על בדיקה שיש לך כרטיס יציאה מתאילנד ולפעמים רוצים לראות שיש לך כסף – תלוי מאיפה את ואיפה את עוברת את הגבול. למיטב ידיעתי אם עושים Visa run בטיסה ולא דרך היבשה יש פחות בעיות. הדבר החשוב הוא לברר עם שגרירות תאילנד בישראל אם עדיין אפשר לקבל ויזה + שתי כניסות + שתי הארכות. אם כן, זה מכסה אותך לחצי שנה, כמו בעבר. אם לא, כדאי לשאול אותם מה עושים אם רוצים לנסוע לשנה. יש הרבה מידע ברשת, אבל הכללים משתנים בהתאם לארץ המוצא שלך, לכן עדיף לבעלי דרכון ישראלי לברר דברים כאלה מול השגרירות בישראל ולא להסתמך על דיווחים של אירופים או אמריקאים.

 5. עדי בתאריך 14 יול 2014 בשעה 6:01

  עברו רק כמה שעות מאז התשובה שלי, והנה מתפרסמת הבוקר ידיעה על תיירים שלא ניתן להם להיכנס לתאילנד (בגבול מלזיה) גם כשהיתה להם ויזה של כמה כניסות בתוקף. כל המעוכבים היו תיירים שנשארים בתאילנד שנים עם ויזת תייר. ממה שאני קוראת בין השורות, מדובר במבצע בעיקר נגד בני לאומים מסוימים: רוסים, דרום קוריאנים, וייטנאמים ולאוטים (מלאוס). כדי להתעדכן כדאי לעקוב אחרי חדשות ההגירה ב-ThaiVisa.com.

 6. יפעת בתאריך 14 יול 2014 בשעה 19:35

  תודה רבה על הקישור

 7. מיכאל בתאריך 07 פבר 2016 בשעה 18:54

  אני בן 30 ורוצה לעבוד בתאילנד נסעתי ולא מצאתי עבודה …יש איזה מקומות שאפשר לשאול בקשר לעבודה בתאילנד????
  אולי דרך הארץ

 8. עדי בתאריך 09 פבר 2016 בשעה 3:00

  מיכאל – לא פשוט להתארגן על עבודה חוקית בתאילנד. אפשר לקבל ויזת עבודה אם מה שאתה עושה לא יכול להיעשות בידי תאים. למשל טבח במסעדה ישראלית.

 9. ניצן בתאריך 02 מרץ 2016 בשעה 16:51

  שלום שמי ניצן אחרי הפעם השניה בתאילנד ואחרי חיים קשים בישראל אני ובנזוגי מעוניינים לעבור לתאילנד יש לנו כמה חברים שעשו זאת ואנחנו מעוניינים גם , בנזוגי רוצה לפתוח עסק עצמאי של מסעדה ישראלית ואני אחות וטרינרית עם תעודות , ובעלת אזרחות גרמנית. בהחזקתינו כלבת מעורבת פיטבול . רציתי לדעת איך עושים את זה?

 10. עדי בתאריך 04 מרץ 2016 בשעה 0:02

  ניצן – רק מלחשוב על הבירוקרטיה שכרוכה בפתיחת עסק של זרים בתאילנד נהיה לי כאב ראש, והאמת שאני ממש לא מומחית בזה, וכמו כולנו לא אוהבת להתעסק בזה. במלים אחרות: מצטערת, אני לא יודעת איך עושים את זה, אך בכל אופן מאחלת לכם הצלחה.

 11. תומר בתאריך 09 מרץ 2017 בשעה 10:58

  שלום רב אני רוצה לעבור לגור פה אני מרוויח באופן פסיבי כ300 אלף שקל בחודש מהכנסות מנדלן בארץ ואני בן 25 לפי מה שקראתי שיש איזה חוק שמאפשר רק לגיל 50 *לפרוש לפנסיה* פה אשמח לתשובה ולשאלה השנייה במידה ונדלקתי על מישהי ואני רוצה להתחתן איתה איך מקדמים את העניין צריך גם לזה אישורים? תודה מראש.

 12. מגדי בתאריך 20 אוג 2018 בשעה 15:47

  הי שמי מגדי ואני בן 23 אחרי פעמיים בתאילאנד אני מעוניין לעבור לתאילאנד עכשיו השאלה האם צרייך וויזה מיוחדת לעבור ולגור שמה ..?

 13. עדי בתאריך 28 אוג 2018 בשעה 6:01

  מגדי – אני לא הכי מעודכנת בנוהלים של השנים האחרונות ולא רוצה להטעות אותך. מציעה לך לחפש מידע באתר של משרד החוץ התאי.

כתובת טרקבק | RSS תגובות

השארת תגובות