מרץ 07 2012

קניית חובה בלאוס כתבות

מדור: כתבות

קפה דאו (Dao) ידוע כיצרן גדול של קפה איכותי בלאוס, אבל משום מה לא פשוט למצוא את הסוג הספציפי שבתמונה – אינסטנט גולד – בחנויות בלאוס עצמה וגם בפרובינציות התאיות שלאורך הגבול עם לאוס.

קפה דאו גולד

דאו מייצרים גם קפה Three in one (צורת אריזה פופולרית מאוד בדרום מזרח אסיה, שמשלבת קפה נמס, אבקת חלב וסוכר), ואת הסוג הזה די קל להשיג, אבל הוא מתוק מדי וחלש מדי, ולא מתאים לקונוסרים של קפה נמס כמוני. הגולד, לעומת זאת, הוא קפה ערביקה מצוין בעל טעם עגלגל, חזק אבל לא תוקפני. הוא אינו סובל מהחמיצות המבאסת של נסטלה, שהפך למרבה הצער למותג הקפה הנפוץ ביותר בתאילנד ובלאוס.

למעשה, נסטלה כל כך שולטים, עד שנדרש לי סיבוב ארוך מאוד במתחם הדיוטי פרי שבמעבר הגבול בין לאוס (ויאנטיין) לנונג קאי שבתאילנד כדי למצוא חנות אחת (!) שבה מוכרים קפה דאו גולד. המדפים בכל החנויות עמוסים בנסטלה מכל הסוגים, אבל מותג הקפה החשוב ביותר של לאוס נעדר מהם. זה חבל כפליים, משום שהקפה המיוצר בלאוס ממש טעים, ואילו על נסטלה אין טעם להרחיב את הדיבור. כאילו, הגעתי עד שם כדי לקנות נסטלה? מה חשבו לעצמם בעלי החנויות?

בכל מקרה, לבסוף גיליתי שיש חנות רשמית של קפה דאו, Dao Heuang shop, ובחלק האחורי והנסתר מהעין שלה הם מחביאים את אוצרות הקפה שלהם. אני מניחה שהשיטה הזאת קיימת גם בשדה התעופה של לאוס ובמקומות מרכזיים נוספים, לכן כדאי תמיד לחפש את החנות הרשמית של דאו במקום לפשפש בעשרות חנויות ולהתאכזב.

עוד על הקפה המצוין של לאוס.

עוד על כשלונותי בהכנת קפה לאוס בישראל.

פוסטים קשורים

תגובה אחת

תגובה אחת לפוסט “קניית חובה בלאוס”

  1. יניב בתאריך 05 יונ 2012 בשעה 9:53

    ניתן לקנות בסיאם פרגון בסופר שבקומה התחתונה. כ-220 באט למארז של150 גרם וספל. באותה קומה ישנו בית קפה של המותג

כתובת טרקבק | RSS תגובות

השארת תגובות