אוגוסט 04 2013

איך חותכים ברוקולי תאי (פאק קאנה) טבעוני

פאק קאנה (Pak זה ירק, Kana הוא שמו של הירק) הוא עדיין לא מהירקות הנפוצים ביותר בישראל אבל אני מאמינה שזמנו יגיע בקרוב – הוא פשוט טעים מכדי שיתעלמו ממנו. על רקע ההמלצה הבריאותית על ירקות ירוקים וירקות עלים יש לו סיכוי כפול להצליח, כי הוא כולל גם ירק וגם עלים והוא לא מריר כמו הבאק צ'וי. למיטב ידיעתי אפשר היום להזמין פאק קאנה מ"עלה עלה", ואולי בעתיד יגדלו אותו חקלאים נוספים.

קאנה. משתמשים גם בגבעול וגם בעלים

הקאנה הוא ירק רב שימושי. כשהוא מככב במוקפצים מוסיפים את הגבעולים אל הווק כדקה לפני העלים, כדי שיספיקו להתבשל קצת יותר. את העלים מבשלים עד שהם מתרככים אבל לא לרמה סמרטוטית.

אפשר גם להגיש גבעולי קאנה טריים (לא מבושלים) כתוספת פריכה ליד סלטים ומנות נוספות (למשל לארב). בתאילנד מקובל להניח את הגבעולים על ערימת קרח קטנה, כדי לתת להם עוד קצת פריכות.

קאנה על קרח כתוספת למנות חריפות

עוד דרך נפוצה לטפל בקאנה היא לחלוט אותו בשלמותו במים או בציר במשך כדקה, ואז לחתוך את הגזע ל-2 ואת העלים לרצועות עבות ולהגישו עם מנות בשריות (למשל רגל חזיר בציר קינמון, Khao ka moo) או כתוספת למרקי אטריות. שימוש נוסף לפאק קאנה חלוט הוא כירק לטבילה במטבלי נאם פריק.

איך חותכים?

מפרידים את העלים מהגבעול בסכין ושוטפים היטב אותם ואת הגבעולים. את העלים מקובל לחתוך לרוחב לפרוסות גדולות (3-4 ס”מ). לא ראיתי עדיין אף מאכל תאי שבו עלי הקאנה קצוצים קטן או מרוסקים, כמו שמקובל, למשל, לטפל בתרד במערב.

חותכים את העלים לרצועות עבות

את הגבעולים חותכים לפרוסות אלכסוניות בעובי כ-1 ס”מ.

אם הגזע עצי מדי מומלץ להסיר את החתיכות הקשות

2 תגובות

2 תגובות לפוסט “איך חותכים ברוקולי תאי (פאק קאנה)”

  1. מעיין בתאריך 24 אוק 2016 בשעה 21:19

    היי, האם את יודעת איפה ניתן להשיג פאקנה בארץ?(הלינק פה באתר אינו נפתח) והאם תרד בר דומה? תודה:)

  2. עדי בתאריך 25 אוק 2016 בשעה 15:26

    מעיין – עדכנתי את הלינק למעלה, את יכולה לברר איתם. כדאי לברר גם בחנות הירקות האסיאתיים ברח' יום טוב 10 בשוק הכרמל. קאנה לא דומה לתרד בר. זה ירק עם גזע כמו של ברוקולי ועלים שמזכירים מנגולד. כתחליף אפשר להשמש בירק שנמכר בארץ כברוקומיני.

כתובת טרקבק | RSS תגובות

השארת תגובות