יוני 29 2009

טבעוני האם צריך להתחסן ולקחת תרופות לפני נסיעה לתאילנד?

הייתי אומרת "תשאלו את הרופא שלכם", אבל רק לפני יומיים סיפרה לי חברה שמתכוונת להגיע לכאן שהיא שאלה את הרופא שלה לגבי הסיכון להידבק במלריה בתאילנד, והוא אמר לה שכל עוד היא לא נוסעת לקו צ'אנג (אי בדרום מזרח המדינה), היא יכולה להיות שקטה. ...המשך»

2 תגובות

יוני 27 2009

טבעוני שיעור (שלא לומר לקח) בקינוחים

בשבוע שעבר היה לי המזל להתארח אצל שתי נשים, אמא ובת, שמתפרנסות מהכנת סוגים שונים של קאנום – קינוחים תאים מסורתיים. תיעדתי את הביקור בכתבה על קאנום שהכנתי בשביל Ynet. הנה גרסה מקוצרת (עם מסקנות בסופה) למשתעממים בקלות. ...המשך»

5 תגובות

יוני 15 2009

טבעוני עונת הפירות בעיצומה

העונה הגשומה, שמתחילה במאי-יוני ומסתיימת באוקטובר, היא גם העונה הטובה ביותר לתיירות-פירות, אם יש בכלל דבר כזה (ואם אין, אז כדאי שיהיה). הפירות הטרופיים הכי טובים מבשילים עכשיו, והכבישים מלאים בטנדרים עמוסים בכל טוב – חלקם נוסעים אל השווקים וחלקם הם השווקים עצמם. ...המשך»

7 תגובות

יוני 11 2009

טבעוני הקינוח המתאים למחשב חדש

קריסה כוללת של מחשב היא סיבה מספיק טובה לבקר בהיכל המחשבים הבנגקוקי פנטיפ פלאזה, ואם גרים כמה שעות נסיעה טובות משם אז גם מגיעים די רעבים. משום מה, אני לא מצליחה ללמוד לחבב את מרכזי האוכל בקניונים הגדולים של תאילנד, שעובדים בשיטת התלושים. זאת לא רק השיטה שמוציאה לי את התיאבון, זאת גם העובדה שעוד ...המשך»

11 תגובות

מאי 27 2009

טבעוני משחת קארי פאננג

Prik kaeng paneng ...המשך»

עדיין אין תגובות

מאי 26 2009

טבעוני הקוד של הקידה

אחרי כמה חודשים בתאילנד שמתי לב לעובדה המביכה שאני עושה הרבה יותר וואי (Wai) – הקידה התאית המפורסמת – מאשר התושבים המקומיים. הם אמנם שיתפו איתי פעולה מתוך נימוס סלחני, אבל בתכלס הרגשתי שאני מטריחה אותם שלא לצורך. כשהתחלתי לקרוא על הנושא הבנתי שהשאלה מתי ולמי צריך (או כדאי) לעשות וואי היא עניין די מורכב. ...המשך»

עדיין אין תגובות

מאי 15 2009

טבעוני מונוסודיום גלוטמט, MSG

MSG (מונוסודיום גלוטמט) הוא תבלין שממליח ומחדד את הטעמים של המנה, מהסוג שמדעני הטעם מכנים Umami. לא מעט אנשים במערב מסתייגים מהחומר, אבל במטבחים של מזרח אסיה הוא נפוץ מאוד וגם התאים משתמשים בו ביד נדיבה. בניגוד למה שנהוג לחשוב, MSG אינו כימיקל המיוצר במעבדה, אלא חומר שהופק בעבר מאצות והיום מיוצר מתסיסה של עמילן, ...המשך»

4 תגובות

מאי 13 2009

טבעוני להיות צמחוני/טבעוני בתאילנד

באופן די גורף, התאים לא מבינים מדוע ירצה אדם כלשהו להיות צמחוני. יש מעט מאוד צמחונים בקרבם ואפילו הנזירים כאן אוכלים בשר – עובדה שמפתיעה לא מעט רוח'ניקים שנוטים להניח שהרוחניות שלהם היא הרוחניות של כולם. מעבר לזה, לתאים אין קונספט כולל של "בשר", כמו במערב. המלה התאית ל"בשר" היא Neua, שהיא גם המלה לבשר ...המשך»

7 תגובות

מאי 11 2009

שאלות ותשובות טבעוניות האם אפשר לשתות את המים שמגישים במסעדות?

דוד כותב: שמעתי שלא כדאי לשתות את המים שמגישים בקנקנים או בכוסות עם קרח במסעדות בתאילנד, ושמומלץ לשתות רק מים מינרליים מבקבוקים. זה נכון? ...המשך»

2 תגובות

מאי 09 2009

שאלות ותשובות טבעוניות איך עושים חביתיות קוקוס?

שוש כותבת: אני מחפשת מתכון ל-khanom krok. יש לי את המחבת המתאימה אך לא מתכון בעברית. אודה לך מאד אם את יודעת איך עושים את המעדן הזה. ...המשך»

עדיין אין תגובות

1 8 9 10