נובמבר 03 2009

טבעוני בלי קשר (ישיר) לתאילנד

החיים בתאילנד והגמילה מטלוויזיה שבאה בעקבות המעבר לכאן הפכו אותי לבררנית יותר בבחירת הבידור שאני צורכת. רוב הסדרות האמריקאיות נפסלות אחרי פרק אחד (רוק 30, אבודים, דולהאוס, קליפורניקיישן וכאלה) מטעמי שיעמום. אין להן שום רלוונטיות לחיי והן נראות לי מלאכותיות במידה מביכה. אחרי שלוש שנים בלי שום בידור ויזואלי הבשילו התנאים הטכנולוגיים בתאילנד למצב נפלא ...המשך»

4 תגובות

נובמבר 02 2009

טבעוני היום: לוֹי קראטוֹנג

לוי קראטונג (Loi Krathong) זה החג הזה עם הפנסים המשייטים, שהתאים אימצו בהשראה הודית. כבר שבוע חוגגים כאן בשלל פסטיבלים של הופעות חיות וירידים שונים, והערב, ליל ירח מלא, כל אחד מצטייד בפנס פרחוני ויפה והולך להשיט אותו בנהר, בים, באגם או בשלולית הקרובה אל ביתו. השוק הבוקר כלל היום, בנוסף למגוון אדיר של דגים ...המשך»

עדיין אין תגובות

אוקטובר 27 2009

טבעוני ליים

בתאילנד אין לימון, אבל אין סיבה להצטער על זה כי יש ליים (Lime), וליים זה אחלה. כמה תכונות מבדילות בין הליים ללימון. הוא קטן יותר, יש לו קליפה דקה יותר, ובדרך כלל החמיצות שלו פחות צורבת. כל המתכונים באתר מתורגמים מליים לימון כדי לא לתסכל את הקוראים, אבל אם מצאתם ליים, השתמשו בו. הוא הרבה ...המשך»

8 תגובות

אוקטובר 19 2009

טבעוני הפסטיבל הצמחוני, יום 2

שאלוהים יעזור לי עם כל המטוגנים של הפסטיבל. עוד לא ביררתי ממה עשוי המטוגן הטעים עם הבוטנים, אבל בינתיים גיליתי שלתאים יש המון סוגי סויה מעובדת, ושיש פה אנשים שאשכרה יודעים מה לעשות איתה. היום בדקתי עוד כמה מאכלים שנראים ממבט ראשון כמו הגרסה האוריגינלית שלהם עם הבשר או הדג או הקלמארי. בשנה שעברה, אני ...המשך»

2 תגובות

אוקטובר 18 2009

טבעוני הפסטיבל הטבעוני התחיל

מדי שנה נערך בכל רחבי תאילנד פסטיבל טבעוני, שנמשך תשעה ימים ונותן לבשלנים המקומיים להפגין את המומחיות שלהם בעבודה עם טופו, סויה וירקות – בלי טיפה של רוטב דגים. חלק גדול מהמאכלים בפסטיבל הם בהשראה סינית, ורוב המקפידים על צמחונות בימים אלה הם תאים בודהיסטים ממוצא סיני, בדרך כלל מזרם המהאינה. הפסטיבל התחיל אתמול בתהלוכה ...המשך»

3 תגובות

אוקטובר 15 2009

טבעוני איך מצמצמים חלב קוקוס?

קודריוס כותב: איך מצמצמים חלב קוקוס? אני תמיד נופל עם המנה אם חלב הקוקוס מגיע לרתיחה. החלב נהפך פתאום לדליל יותר ומאבד מקסמו וטעמו בשניה וחצי, לכן אני מבשל הכל על אש קטנה המון זמן. אולי אני מפספס כאן טריק ענק? ...המשך»

10 תגובות

יולי 30 2009

טבעוני איך מכינים רוטב פלפל בחומץ?

אריאלה כותבת: בכל מסעדה בתאילנד מגישים כחלק מערכת התבלינים שעל השולחן צנצנת עם פרוסות פלפלונים חריפים ירוקים או אדומים בתחמיץ. הטעם חריף אבל עדין ומתקתק. הייתי בטוחה שניתן להשיג אותם משומרים בסופר, אבל לא מצאתי בשום מקום. ...המשך»

3 תגובות

יולי 30 2009

טבעוני רוטב צ'ילי בחומץ

nam som prik dong ...המשך»

עדיין אין תגובות

יולי 27 2009

טבעוני חזירים נגד שפעת החזירים

בשבועיים האחרונים נכנסה תאילנד לפאניקה אמיתית בגלל שפעת החזירים (H1N1) ובתי הספר בעיר מגוריי נסגרו בניסיון להתגבר על המגיפה, שגבתה עד כה 44 קורבנות תאים. במקביל החל קמפיין ממשלתי לחבישת מסיכות. תוך יום התרוקנו כל בתי המרקחת ממסיכות נייר, אבל למחרת הרחובות כבר התמלאו ביזמים זריזים עם חוש טוב לאופנה. כך קרה שהשגתי מסיכה עם ...המשך»

עדיין אין תגובות

יולי 23 2009

טבעוני משחת קארי לקאו סוי

Prik kaeng Khao soi ...המשך»

עדיין אין תגובות

1 7 8 9 10